Královská města

PLZEŇ

Ochutnat plzeňské pivo patří určitě k hlavním přáním návštěvníků Plzně. Čtvrté největší město České republiky toho ale nabízí mnohem víc.
Nejvyšší historickou věž, největší synagogu nebo nejrozsáhlejší přístupné podzemí. Jedno nej patří i řekám. Plzní protékají hned čtyři - Mže, Úhlava, Úslava a Radbuza. Ke jménu města neoddělitelně patří i průmyslový komplex Škoda Plzeň a jeho výrobky. A víte, že v Plzni můžete dokonce stát tváří v tvář dinosaurům?
 
  • DOPORUČUJEME
Pokud hledáte ubytování v hotelu nebo penzionu v Praze, navštivte portál Hotel-Ubytování. Portál, který nabízí tipy na ubytování v celé České republice, se jmenuje Ubytování online. Pro ty, kdo se chystají na Slovensko, je vynikající volbou rozcestník Ubytování Slovensko. Náš tip: Nejžádanější hotely pro dovolenou v létě.
Fotogalerie Náměstí
Náměstí
Fotogalerie Historické centrum
Historické centrum
Fotogalerie Synagoga
Synagoga
Fotogalerie Sady
Sady
Fotogalerie Širší centrum
Širší centrum
Fotogalerie Pivovar
Pivovar
 

náměstí Republiky

katedrála sv. Bartoloměje - Stavba chrámu byla zahájena při založení města, dostavět se jí podařilo až v 16. století. V roce 1993, při zřízení Plzeňského biskupství, se stala katedrálním chrámem. 102,6 m vysoká věž je nejvyšší chrámovou věží v republice. Dnes slouží jako rozhledna každému, kdo zdolá jejích 300 schodů. Interiér chrámu prošel mnoha změnami. K těm nejcennějším uměleckým dílům v něm patří Plzeňská madona - pozdně gotická ukázka „krásného“ stylu. ukázat na mapě

Další významné stavby na náměstí:
radnice ukázat na mapě
Císařský dům ukázat na mapě
Pechovský dům ukázat na mapě
U Červeného srdce ukázat na mapě
arciděkanství ukázat na mapě
Dům U Bílého jednorožce ukázat na mapě
Bezděkovský dů mukázat na mapě
Dům U Božího oka ukázat na mapě
Scriboniovský dům ukázat na mapě
Chotěšovský dům ukázat na mapě
morový sloup ukázat na mapě

Další významné stavby ve městě:
Pivovarské muzeum - restaurace Na Parkáně ukázat na mapě
historické podzemí
Dům U Salzmannů (Pražská 8) ukázat na mapě
Komplex domů Západočeské galerie (Pražská 13 - 16) ukázat na mapě
Galerie 13, U Bílého lva, Masné krámy ukázat na mapě
Vodárenská věž a pozůstatky městského opevnění ukázat na mapě
domy vyzdobené Mikolášem Alešem
Františkánský klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie - expozice gotické a barokní plastiky Diecézního muzea ukázat na mapě

Pivovary - Ačkoli se pivo v Plzni vařilo odjakživa, roztříštěnost výroby a nejednotnost pravidel způsobovala, že ne všechno pivo bylo k pití. V roce 1838 bylo po kontrole vylito na náměstí 36 hektolitrů nekvalitního piva. A tehdy se měšťané rozhodli založit Měšťanský pivovar. První spodně kvašený ležák v něm sládek Groll uvařil 5. října 1842. Už krátce nato se sláva plzeňského rozletěla do světa. Dnes nabízejí pivovary nejen hotové pivo, ale i prohlídky historických i současných provozů nebo možnost ochutnat pivo ještě nefiltrované a nepasterizované. ukázat na mapě

Synagoga - Byla postavena podle plánů architekta Viléma Stiassny v roce 1894. Dodnes je druhou největší synagogou v Evropě a třetí největší na světě. Působivý prostor s unikátními pneumatickými varhanami můžete poznat formou prohlídky nebo sem zajít na koncert. ukázat na mapě

Další významné stavby mimo historické centrum:
park na hradbách - sadový okruh
malba Významní lidé v Plzni ukázat na mapě
Západočeské muzeum ukázat na mapě
Měšťanská beseda ukázat na mapě
Tylovo divadlo ukázat na mapě
palác U Zlatého slunce ukázat na mapě
Meditační zahrada - památník obětem zla
Budovy Západočeské univerzity ukázat na mapě
Amfiteátr Lochotín ukázat na mapě

Ubytování Plzeň : Hotel PURKMISTR

Hotel PURKMISTR

****
Hotel Pivovar Purkmistr je součástí nově vybudovaného komplexu Pivovarský dvůr Plzeň, který se nachází v klidném prostředí památkové rezervace „Selské návsi“, v předměstské čtvrti Plzeň – Černice.
Ubytování Plzeň : Hotel Palace

Hotel Palace

****
Luxusní stylový hotel Palace nabízí dokonalé zázemí pro Vaše pracovní i soukromé cesty. Hotel se nachází v centru města, ve staré řemeslnické části Roudná, velmi blízko historického jádra Plzně s jeho mnoha kulturními a architektonickými půvaby.
Ubytování Plzeň : Ibis Hotel Plzeň

Ibis Hotel Plzeň

***
Hotelu Ibis Plzeň, se nachází v klidné části komerční zóny Borská Pole v Plzni. Moderní a nový hotel, který je otevřen od srpna roku 2009 se nachází v lokalitě, která je v bezprostřední blízkosti podnikatelským subjektům v Plzni i Nýřanech, Západočeské Univerzitě, nákupnímu centru Borská Pole a přitom dostupná centru města. Služby doplněné příjemnou restaurací Sud&Cie a konferenčními salonky Radyně a Chlum. Skvělá dopravní dostupnost a velké parkoviště přímo u hotelu.
Ubytování Plzeň : HOTEL ROUDNÁ

HOTEL ROUDNÁ

***
Stylový boutique hotel Roudná Vám nabízí komfort, nejvyšší kvalitu služeb a příjemné rodinné prostředí v centru města! Internet zdarma, oplocený parking, nonstop recepce! Hotel se nachází na starodávné „saské“ cestě, vedoucí z Plzně přes Žatec a Krušné hory do Saska.
Ubytování Plzeň : Parkhotel Congress Center Plzeň

Parkhotel Congress Center Plzeň

****
Hotel Parhotel Congress Center Plzeň je nový moderní hotel s komplexními službami. Hotel se nachází v příjemném prostředí Borského parku, se snadnou dosažitelností centra města i dálnice.
Ubytování Plzeň : Pension Jitka

Pension Jitka

**
Penzion rodinného typu nabízí příjemné ubytování v klidnější části Plzně, 2 km od centra města, v pokojích s vlastním sociálním zařízením, s možností posezení na zahradě a parkováním v garáži. Nachází se poblíž autobusové zastávky trasy Praha-Plzeň i MHD a je velmi lehce dostupný autem. Ubytování je vhodné i pro rodiny s dětmi, popř. se psem.


více ubytování
Připravil a provozuje Seal, s.r.o. © 2011. Autorská práva. plzen@kralovska-mesta.cz TOPlist