Královská města

PLZEŇ

Ochutnat plzeňské pivo patří určitě k hlavním přáním návštěvníků Plzně. Čtvrté největší město České republiky toho ale nabízí mnohem víc.
Nejvyšší historickou věž, největší synagogu nebo nejrozsáhlejší přístupné podzemí. Jedno nej patří i řekám. Plzní protékají hned čtyři - Mže, Úhlava, Úslava a Radbuza. Ke jménu města neoddělitelně patří i průmyslový komplex Škoda Plzeň a jeho výrobky. A víte, že v Plzni můžete dokonce stát tváří v tvář dinosaurům?
 
  • DOPORUČUJEME
Pokud hledáte ubytování v hotelu nebo penzionu v Praze, navštivte portál Hotel-Ubytování. Portál, který nabízí tipy na ubytování v celé České republice, se jmenuje Ubytování online. Pro ty, kdo se chystají na Slovensko, je vynikající volbou rozcestník Ubytování Slovensko. Náš tip: Nejžádanější hotely pro dovolenou v létě.
Fotogalerie Náměstí
Náměstí
Fotogalerie Historické centrum
Historické centrum
Fotogalerie Synagoga
Synagoga
Fotogalerie Sady
Sady
Fotogalerie Širší centrum
Širší centrum
Fotogalerie Pivovar
Pivovar
 

Hotel U Pramenů


**** Hotel
Ubytování Plzeň : Hotel U Pramenů

Hotel U Pramenů v Plzni

Luxusní čtyřhvězdičkový hotel, který vznikl kompletním přebudováním rodinného sídla z roku 1870, je situován poblíž plzeňské fakultní nemocnice a pár minut chůze od centra města. Svým hostům poskytuje jak komfortní a příjemné zázemí, tak nadstandardní péči v oblasti relaxace a wellness.

 

Hotel U Pramenů v Plzni – ubytování

Ubytování v hotelu je členěno do tří kategorií: Standard, Business a Apartma. 16 pokojů Standard a dva Business obsahují většinou dvě lůžka (některé pokoje mají možnost přistýlky) i vlastní sociální zařízení a koupelnu se sprchovým koutem, nebo vanou. Některé pokoje mají také přístup na soukromou terasu. Dva apartmány jsou rozděleny na tři místnosti, ve kterých mohou přespat až čtyři osoby. Ve všech pokojích i apartmánech je k dispozici satelitní TV, minibar, trezor, domácí telefon a bezdrátový internet. Hosté mohou zdarma využívat hotelové wellness centrum nabízející finskou saunu, hydromasáže ve speciální vaně, speciální kosmetické služby a na objednávku i klasickou sportovní či relaxační masáž. Rodiny s dětmi jistě ocení i kvalitně vybavené dětské hřiště s prolézačkami, jež je součástí zahradní restaurace. Hostům je k dispozici hlídané parkoviště přímo v areálu hotelu.

 

Hotel U Pramenů v Plzni – stravování

Dvě stylově odlišné restaurace mají v nabídkovém menu speciality domácí i zahraniční kuchyně, hotel navíc disponuje v letních měsících i designově vyvedenou zahradní terasou, která může fungovat i jako malé letní kino. Odrůdová hotelová vinotéka je zaměřená na malá moravská vinařství, vyrábějící jedinečná a osobitá vína v malých šaržích. Hotel také pravidelně pořádá degustace. Pro firemní zasedání a společenské akce menšího rozsahu slouží i salonek vybavený kvalitní audio-video technikou.

 

Hotel U Pramenů v Plzni – okolí

Od roku 1295, kdy král Václav II založil na soutoku řek Mže, Radbuzy, Úslavy a Úhlavy důležité obchodní středisko na významné křižovatce cest do Norimberka a Řezna, se význam Plzně nijak nezměnil.  Jeho historické jádro, tvořené barokními měšťanskými domy i dochovanou gotickou zástavbou citlivě doplněnou architekturou 19. století bylo v roce 1989 prohlášeno za městskou památkovou rezervaci. Zcela přirozeně mu vévodí monumentální gotický chrám sv. Bartoloměje s nejvyšší kostelní věží v ČR. Nejslavnější kapitola v histori města se však píše od roku 1842, kdy sládek Josef Groll uvařil první várku piva, jež založilo slávu města jako pivovarnické velmoci. V druhé polovině 19. století se také začal rozvíjet strojírenský průmysl a z Plzně se stalo druhé největší město v Čechách. Jako západočeská metropole prosperovala díky rozvoji průmyslových podniků, včetně toho největšího Škodových závodů. Do historie se Plzeň zapsalo i jako město, kde se na postupu Evropou v květnu 1945 zastavila americká armáda generála Pattona, jež osvobodila většinu Západních Čech. Dnes na to upomíná Patton Memorial Pilsen – Památník aamerické armády 1945 a jediné muzeum v Čechách věnované americké armádě.

 

Hotel U Pramenů v Plzni – tip na výlet

V městě piva samozřejmě nesmí chybět ani pivovarské muzeum situované do původního středověkého právovarečného domu a je tedy nejstarším na světě. Vypráví příběh piva od starověku až do vzniku velkých průmyslových pivovarů. Muzeum má také interaktivní část, kterou jistě ocení hlavně děti a kromě toho je nově propojeno s plzeňským historickým podzemím. Dalším místem, které v Plzni stojí za shlédnutí je místní ZOO, jedna z nejkrásnějších v republice. Nachází se nedaleko městského centra v dosahu městské hromadné dopravy a atraktivní přírodní rámec jí zaručuje zejména jedinečná poloha na břehu řeky Mže a jejího skalnatého ostrohu. To vytváří ideální podmínky pro areál o rozloze 21 ha, kde nechybí poutavé expozice s mnoha vodními toky a jezírky i rozsáhlé přírodní výběhy. Je tu největší tuzemský medvědí výběh, originální expozice představující typický hospodářský statek v 19. Století a také Česká řeka, jež formou naučné stezky přibližuje život typické české čřeky od jejího prameniště až k ústí.

 

 Na Roudné 123/212
Plzeň
30100
Plzeň-město, Plzeňský kraj
Zobrazit na mapě

Příjezdy: , odjezdy:

Poskytované služby

Konferenční/společenská místnost, kapacita: 35Informační službaVýtahZdravotní středisko, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 300 metrů)Praní prádla, je poskytováno zdarma: NE (cena 0,00)Bezpečnostní schránka, je poskytováno zdarma: ANO,na pokojiObchodní centrum, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 2000 metrů)Pokojová službaDomácí mazlíčci, je poskytováno zdarma: NE (cena 200,00)Bezbariérový přístupPůjčovna DVD, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 5000 metrů)KlimatizaceParkoviště, nachází se přímo v hotelu: ANO, je poskytováno zdarma: ANO,hlídanéZahradaInternet, je poskytováno zdarma: ANO,na pokojiRecepce 24 hodinCateringové službyZajištění kulturních a sportovních akcíTaxiSekretářské služby, je poskytováno zdarma: ANOKadeřnictví, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 800 metrů)Internetový koutek, je poskytováno zdarma: ANOBazén - vnitřní, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 5000 metrů)Bazén - venkovní, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 5000 metrů)Tenisový kurt, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 1000 metrů)Fitness, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 4000 metrů)Bowling, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 4000 metrů)Squash/ricochet, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 4000 metrů)Beachvolejbalový kurt, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 8000 metrů)Minigolf, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 8000 metrů)Půjčovna kol, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 5000 metrů)Tenisová hala, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 1000 metrů)Aerobik, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 4000 metrů)Šipky, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 800 metrů)Sauna, nachází se přímo v hotelu: ANONoční klub, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 5000 metrů)Diskotéka, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 3000 metrů)Dětské hřiště, nachází se přímo v hotelu: ANOKino, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 4000 metrů)Divadlo, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 4000 metrů)HoubařeníSolárium, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 2000 metrů)Kasíno, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 3000 metrů)Wellness/lázně, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 5000 metrů)Pára, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 5000 metrů)Whirlpool, nachází se přímo v hotelu: ANOMasáže, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 4000 metrů)Restaurace, nachází se přímo v hotelu: ANOBar, nachází se přímo v hotelu: ANOPizzerie, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 1000 metrů)Vinárna, nachází se přímo v hotelu: ANOKavárna, nachází se přímo v hotelu: ANOZahrádka, nachází se přímo v hotelu: ANOLobby bar, nachází se přímo v hotelu: ANOCukrárna, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 100 metrů)Pivnice, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 300 metrů)Internetová kavárna, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 3000 metrů)TuristikaRomantickéKongresyBusiness


Údaje jsou přebírány z důvěryhodného zdroje, kde je aktualizuje přímo hotel. Dovolujeme si Vás upozornit na možnost rezervace ubytování přímo z webu KM.
Ubytování Plzeň : Hotel PURKMISTR

Hotel PURKMISTR

****
Hotel Pivovar Purkmistr je součástí nově vybudovaného komplexu Pivovarský dvůr Plzeň, který se nachází v klidném prostředí památkové rezervace „Selské návsi“, v předměstské čtvrti Plzeň – Černice.
Ubytování Plzeň : Hotel Palace

Hotel Palace

****
Luxusní stylový hotel Palace nabízí dokonalé zázemí pro Vaše pracovní i soukromé cesty. Hotel se nachází v centru města, ve staré řemeslnické části Roudná, velmi blízko historického jádra Plzně s jeho mnoha kulturními a architektonickými půvaby.
Ubytování Plzeň : Ibis Hotel Plzeň

Ibis Hotel Plzeň

***
Hotelu Ibis Plzeň, se nachází v klidné části komerční zóny Borská Pole v Plzni. Moderní a nový hotel, který je otevřen od srpna roku 2009 se nachází v lokalitě, která je v bezprostřední blízkosti podnikatelským subjektům v Plzni i Nýřanech, Západočeské Univerzitě, nákupnímu centru Borská Pole a přitom dostupná centru města. Služby doplněné příjemnou restaurací Sud&Cie a konferenčními salonky Radyně a Chlum. Skvělá dopravní dostupnost a velké parkoviště přímo u hotelu.
Ubytování Plzeň : HOTEL ROUDNÁ

HOTEL ROUDNÁ

***
Stylový boutique hotel Roudná Vám nabízí komfort, nejvyšší kvalitu služeb a příjemné rodinné prostředí v centru města! Internet zdarma, oplocený parking, nonstop recepce! Hotel se nachází na starodávné „saské“ cestě, vedoucí z Plzně přes Žatec a Krušné hory do Saska.
Ubytování Plzeň : Parkhotel Congress Center Plzeň

Parkhotel Congress Center Plzeň

****
Hotel Parhotel Congress Center Plzeň je nový moderní hotel s komplexními službami. Hotel se nachází v příjemném prostředí Borského parku, se snadnou dosažitelností centra města i dálnice.
Ubytování Plzeň : Pension Jitka

Pension Jitka

**
Penzion rodinného typu nabízí příjemné ubytování v klidnější části Plzně, 2 km od centra města, v pokojích s vlastním sociálním zařízením, s možností posezení na zahradě a parkováním v garáži. Nachází se poblíž autobusové zastávky trasy Praha-Plzeň i MHD a je velmi lehce dostupný autem. Ubytování je vhodné i pro rodiny s dětmi, popř. se psem.


více ubytování
Připravil a provozuje Seal, s.r.o. © 2011. Autorská práva. plzen@kralovska-mesta.cz TOPlist