Královská města

PLZEŇ

Ochutnat plzeňské pivo patří určitě k hlavním přáním návštěvníků Plzně. Čtvrté největší město České republiky toho ale nabízí mnohem víc.
Nejvyšší historickou věž, největší synagogu nebo nejrozsáhlejší přístupné podzemí. Jedno nej patří i řekám. Plzní protékají hned čtyři - Mže, Úhlava, Úslava a Radbuza. Ke jménu města neoddělitelně patří i průmyslový komplex Škoda Plzeň a jeho výrobky. A víte, že v Plzni můžete dokonce stát tváří v tvář dinosaurům?
 
  • DOPORUČUJEME
Pokud hledáte ubytování v hotelu nebo penzionu v Praze, navštivte portál Hotel-Ubytování. Portál, který nabízí tipy na ubytování v celé České republice, se jmenuje Ubytování online. Pro ty, kdo se chystají na Slovensko, je vynikající volbou rozcestník Ubytování Slovensko. Náš tip: Nejžádanější hotely pro dovolenou v létě.
Fotogalerie Náměstí
Náměstí
Fotogalerie Historické centrum
Historické centrum
Fotogalerie Synagoga
Synagoga
Fotogalerie Sady
Sady
Fotogalerie Širší centrum
Širší centrum
Fotogalerie Pivovar
Pivovar
 

Penzion U gigantu


*** Pension
Ubytování Plzeň : Penzion U gigantu

Penzion U gigantu v Plzni

Komfortní ubytování v příjemném a klidném prostředí plzeňské vilové čtvrti Doudlevce s výbornou dostupností na dálnici Praha – Rozvadov i do centra nabízí útulný penzion s pokoji i apartmány.

 

Penzion U gigantu v Plzni – ubytování

Hosté mají k dispozic dva apartmány s možností přistýlek, osm dvoulůžkových pokojů a jeden jednolůžkový, všechny s možností přistýlek. Všechny pokoje jsou standardně vybaveny vlastním sociálním zařízením s koupelnou a sprchovým koutem, satelitní televizí, kuchyňkou se základním vybavením a bezdrátovým připojením na internet. Parkování je zdarma na vlastním hlídaném parkovišti s přímým vstupem do penzionu.

 

Penzion U gigantu v Plzni – stravování

Hostům penzionu i široké veřejnosti je určená restaurace Plzeň, která je ráno a v poledne využívána jako jídelna pro snídaně a od 14 hodin je z ní tradiční restaurace s širokým výběrem specialit české i mezinárodní kuchyně. Pro návštěvníky tu jsou dva LCD televizory a karambolový stůl. Pro soukromé akce, společenské události či firemní zasedání lze využít solónek s kapacitou až třicet osob.

 

Penzion U gigantu v Plzni – okolí

Vilová čtvrť Doudlevce, kde penzion leží, je jednou z nejpoklidnějších částí Plzně, s výborným dopravním spojením především do centra, kterou zajišťují tramvajové a trolejbusové linky. V přilehlé městské části Slovany je řada parků. Je tu krytý i venkovní bazén a podél řeky Radbuzy byla vybudovaná moderní cyklostezka. Plzeň, jako metropole západočeského kraje má pro své návštěvníky přichystáno spoustu zajímavých lákadel a oblíbených turistických cílů. Nejznámějšími jsou zřejmě plzeňské pivovary vařící oblíbené značky Prazdroj a Gambrinus, které nabízí i možnost unikátní prohlídky s průvodcem. Během prohlídkové trasy se návštěvníci dostanou jak do historických sklepů, tak moderních provozů. Další nepřehlédnutelnou dominantou města je chrám sv. Bartoloměje, s nejvyšší věží v Čechách, vysokou 102 metrů. Z vyhlídky ve výšce 62 metrů po zdolání více než tří set schodů je úžasný výhled nejen na město, ale i vzdálenou Šumavu či Krušné hory.

 

Penzion U gigantu v Plzni – tip na výlet

Jen čtyři roky staré je Techmania Science Center, zřízené Západočeskou universitou v Plzni a společností Škoda Holding v rekonstruovaných historických továrních budovách na Borské ulici, západně od Doudlevec. Čtyři expozice centra jsou navrženy tak, aby návštěvníci hravou formou přišli na různé technicko-přirodovědné zákonitosti. Základní složkou jsou proto interaktivní exponáty, které jistě zaujmou jak děti, tak dospělé. Kromě nich se v centru prezentuje i historie a současnost jednoho z nejvýznamnějších průmyslových komplexů – plzeňské Škodovky s modely tramvají, lokomotiv, trolejbusů a podobně. Od září 2010 je zde také umístěna kontroverzní plastika Davida Černého Entropa.

 Chvojová 379/8
Plzeň
30100
Plzeň-město, Plzeňský kraj
Zobrazit na mapě

Příjezdy: , odjezdy:

Poskytované služby

Konferenční/společenská místnost, kapacita: 32Zdravotní středisko, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 1000 metrů)Pokojová službaDomácí mazlíčci, je poskytováno zdarma: ANOParkoviště, nachází se přímo v hotelu: ANO, je poskytováno zdarma: ANOInternet, je poskytováno zdarma: ANO,na pokojiNekuřácké prostředíCateringové službyTaxiSměnárna, nachází se přímo v hotelu: ANOBazén - venkovní, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 2000 metrů)Tenisový kurt, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 1000 metrů)Minigolf, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 1000 metrů)Billiard, nachází se přímo v hotelu: ANOTenisová hala, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 1000 metrů)Šipky, nachází se přímo v hotelu: ANOStřelnice, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 3000 metrů)Noční klub, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 2000 metrů)Diskotéka, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 2000 metrů)Dětské hřiště, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 1000 metrů)Kino, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 3000 metrů)Divadlo, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 2000 metrů)HoubařeníKasíno, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 2000 metrů)Pára, nachází se přímo v hotelu: NE (vzdálenost 2000 metrů)Vyhlídkové letyRestaurace, nachází se přímo v hotelu: ANOBar, nachází se přímo v hotelu: ANOPivnice, nachází se přímo v hotelu: ANO


Údaje jsou přebírány z důvěryhodného zdroje, kde je aktualizuje přímo hotel. Dovolujeme si Vás upozornit na možnost rezervace ubytování přímo z webu KM.
Ubytování Plzeň : Hotel PURKMISTR

Hotel PURKMISTR

****
Hotel Pivovar Purkmistr je součástí nově vybudovaného komplexu Pivovarský dvůr Plzeň, který se nachází v klidném prostředí památkové rezervace „Selské návsi“, v předměstské čtvrti Plzeň – Černice.
Ubytování Plzeň : Hotel Palace

Hotel Palace

****
Luxusní stylový hotel Palace nabízí dokonalé zázemí pro Vaše pracovní i soukromé cesty. Hotel se nachází v centru města, ve staré řemeslnické části Roudná, velmi blízko historického jádra Plzně s jeho mnoha kulturními a architektonickými půvaby.
Ubytování Plzeň : Ibis Hotel Plzeň

Ibis Hotel Plzeň

***
Hotelu Ibis Plzeň, se nachází v klidné části komerční zóny Borská Pole v Plzni. Moderní a nový hotel, který je otevřen od srpna roku 2009 se nachází v lokalitě, která je v bezprostřední blízkosti podnikatelským subjektům v Plzni i Nýřanech, Západočeské Univerzitě, nákupnímu centru Borská Pole a přitom dostupná centru města. Služby doplněné příjemnou restaurací Sud&Cie a konferenčními salonky Radyně a Chlum. Skvělá dopravní dostupnost a velké parkoviště přímo u hotelu.
Ubytování Plzeň : HOTEL ROUDNÁ

HOTEL ROUDNÁ

***
Stylový boutique hotel Roudná Vám nabízí komfort, nejvyšší kvalitu služeb a příjemné rodinné prostředí v centru města! Internet zdarma, oplocený parking, nonstop recepce! Hotel se nachází na starodávné „saské“ cestě, vedoucí z Plzně přes Žatec a Krušné hory do Saska.
Ubytování Plzeň : Parkhotel Congress Center Plzeň

Parkhotel Congress Center Plzeň

****
Hotel Parhotel Congress Center Plzeň je nový moderní hotel s komplexními službami. Hotel se nachází v příjemném prostředí Borského parku, se snadnou dosažitelností centra města i dálnice.
Ubytování Plzeň : Pension Jitka

Pension Jitka

**
Penzion rodinného typu nabízí příjemné ubytování v klidnější části Plzně, 2 km od centra města, v pokojích s vlastním sociálním zařízením, s možností posezení na zahradě a parkováním v garáži. Nachází se poblíž autobusové zastávky trasy Praha-Plzeň i MHD a je velmi lehce dostupný autem. Ubytování je vhodné i pro rodiny s dětmi, popř. se psem.


více ubytování
Připravil a provozuje Seal, s.r.o. © 2011. Autorská práva. plzen@kralovska-mesta.cz TOPlist